Giriş Yap Kayıt Ol
Gümüşhanenin yeni Lezzet Markası ‘Siron Kebabı | Gümüş İş Firma Rehberi
Gümüşhanenin yeni Lezzet Markası ‘Siron Kebabı

Gümüşhaneli genç girişimci Hüseyin Kalaycı, tarafından Gümüşhane’nin meşhur siron lezzeti ile yoğurt ve yöreye ha doğal etini birleştirerek Türk Mutfağına kazandırdığı ‘Siron Kebabı’ Markalaşma yolunda hızla ilerliyor.

2018 yılında Torul Cam Teras ‘da hizmet vermeye başlayan şimdide Gümüşhane’nin Ünlü Ataç Konağında hizmet vermeyi sürdüren ve Ürünün marka tescilini de yapan Hüseyin Kalaycı ile Siron Kebab’ı hikayesini konuştuk.

OSMANLI ve TÜRK MUTFAĞININ TEKNİKLERİ İLE YAPILAN BİR LEZZET

29Gündem: Öncelikle tebrik ediyoruz böyle bir lezzeti ve markayı Gümüşhanemize kazandığınız için Hüseyin bey kısaca sizi tanıyalım ve Siron Kebabı fikri nerden çıktı ne durumda biraz  hikayesinden bahsedermisiniz ?

Hüseyin Kalaycı: Teşekkür ediyorum.1989 Gümüşhane doğumluyum babamın işi sebebiyle ortaokul ve lise eğitimimi farklı illerde tamamladım. Selçuk Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunuyum. Bir devlet bankasında 4 yıl kadar bireysel portföy yöneticisi olarak çalıştıktan sonra istifa ederek Bodrum’da Restaurant işletmeciliğine başladım. Siron Kebabı’nın hikayesine gelecek olursak öğrenciliğimden beri tasarladığım bir projeydi.

Gümüşhanemizin coğrafi işaretli ürünü olan Siron’u  inovatif bir ürün haline getirip bir eksikliği tamamlayabilmek adına çıktı bu fikir. Siron gerçekten çok lezzetli ve ortak damak tadına hitap edebilen bir ürün. Kendi başına ana yemek niteliği taşımadığını düşündüğüm için böyle bir nitelik ve isim kazandırma arayışının sonucudur Siron Kebabı. İnanılmaz formüllerimiz yok standart Osmanlı ve Türk mutfağı teknikleriyle yaptığımız bir yemek ama lezzet noktasında gerçekten iddialıyız.

kez görüntülendi. / -- tarihinde eklendi.